Bezpieczeństwo operatora maszyny do kostki brukowej

Bezpieczeństwo operatora maszyny do kostki brukowej

W każdej pracy bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ale tego pojęcia przecież nie powinno się teraz kojarzyć tylko i wyłącznie z brakiem wypadków czy innych negatywnych zdarzeń w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Zawsze warto być świadomym tego, że na warunki pracy mogą mieć wpływ różne czynniki i dlatego nawet maszyny mogą stanowić skuteczne zabezpieczenie przed wpływem takich czynników na ludzi. Dlatego w maszynach do kostek brukowych jest wiele praktycznych rozwiązań.

Kostka brukowa – imponujące tempo układania

bezpieczne maszyny do kostki brukowejNowoczesne maszyny wykorzystywane z powodzeniem przede wszystkim na dużych parkingach i innych płacach, gdzie w szybkim tempie trzeba układać kostki brukowe, są tak zbudowane, żeby operator był nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny w każdym możliwym tego słowa znaczeniu. Teraz takie przedsięwzięcia z układaniem kostki brukowej mogą być pod pewnymi warunkami realizowane przez dosłownie cały rok. Nawet jeżeli cała uwaga zostanie skupiona bezpośrednio na procesie maszynowego układania to i tak można zauważyć kilka ciekawych rzeczy. Przede wszystkim taki proces może odbywać się teraz w imponującym tempie, ponieważ maszyna w przeciwieństwie do człowieka układa kostkę brukową naprawdę błyskawicznie. Bezpieczne maszyny do kostki brukowej są tak zbudowane, żeby operator mógł skupić całą swoją uwagę na wykonywaniu obowiązków zawodowych, ponieważ odpowiada on za sterowanie odpowiednim chwytakiem i innymi częściami tej maszyny. W takich maszynach może oczywiście funkcjonować nawet system ogrzewania, a kabina zbudowana ze szkła i tworzywa sztucznego doskonale chroni przed silnymi podmuchami wiatru oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo operatora i pozostałych członków ekipy, to należy zwrócić uwagę również na dobrze rozłożony ciężar tego pojazdu.

Nawet przy jednoczesnym podnoszeniu dużej ilości ciężkich kostek brukowych środek ciężkości nie ulega znacznemu przesunięciu. Taka maszyna nie może się przecież nigdy przewrócić w trakcie pracy i to nawet wtedy, gdy jest wyposażona w sprzęt do skutecznego układania ciężkich i długich fragmentów krawężnika. Na poziom bezpieczeństwa w maszynie układającej kostkę wpływ ma także dobrze wykonany fotel, ponieważ zawsze pochłania on dużo drgań.