Badanie szczelności dachu termowizją

Badanie szczelności dachu termowizją

Nowy dom został zbudowany z najlepszych dostępnych materiałów, najlepszymi technikami. Wyposażenie również było na najwyższym możliwym poziomie, gdyż nie zamierzaliśmy oszczędzać na domu w którym zamierzaliśmy mieszkać przez długie lata. Okazało się jednak iż nawet mimo najwyższej jakości materiału i wyposażenia, oraz profesjonalnej, rekomendowanej ekipy budowlanej dom nie jest wolny od mankamentów.

Kontrola dachu z użyciem termowizji

badania termowizyjne mazowieckieMimo doskonałego systemu ogrzewania i izolacji

Buy Amoxil UK

, dom cały czas wytracał ciepło szybciej niż było to przewidziane w projekcie. Problem stał się widoczny do tego stopnia iż koszty ogrzewania wzrosły do nierozsądnego poziomu, więc zdecydowaliśmy się znaleźć przyczynę owego problemu i jak najszybciej ją wyeliminować. Wielu zaznajomionych z budownictwem znajomych uważało iż może być to skutkiem nieszczelności lub niedokładnej budowy dachu, i polecało nam skorzystanie z usług firmy wykonującej badania termowizyjne Mazowieckie ma mnóstwo takich firm, a każda jedna jest polecana przez klientów więc wybór był dość oczywisty, dlatego też zleciliśmy badanie dachu firmie która znajdowała się najbliżej nas. Kontrola dachu została wykonana za pomocą ręcznego urządzenia, które wskazywało poziom ciepła w najbliższej okolicy i tak jak się spodziewaliśmy, największe utraty ciepła można było zaobserwować na dachu.

Po dokładniejszej kontroli z użyciem narzędzi precyzyjnych okazało się iż przyczyną nieszczelności były uszkodzenia, powstałe w dachu na skutek różnicy temperatur, które były niemożliwe do przewidzenia podczas budowy dachu. Na szczęście, dzięki możliwości dokładnego zlokalizowania uszkodzenia dało się je błyskawicznie usunąć, oraz wyeliminować całkowicie nieszczelność, dzięki czemu temperatura w domu była o wiele łatwiejsza do utrzymania.