Atarkcyjne skrzynki na zabawki

Atarkcyjne skrzynki na zabawki

Każdy, kto posiada dzieci, prędzej czy później spotka się z wyzwaniem, jakim jest wieczny nieporządek. Szczególnie wtedy, kiedy nasze pociechy są w wieku przedszkolnym, ich zabawki potrafią być dosłownie wszędzie. Nauczenie porządku wcale nie jest takim prostym wyzwaniem, kiedy właśnie maluch jest w okresie swojego pierwszego buntu. Są na szczęście pewne sposoby, które pozwalają na bezkonfliktowe rozwiązanie problemu bałaganu.

Skrzynki, które ułatwią naukę sprzątania zabawek

skrzynki drewniane na zabawkiKiedy nasze dziecko kończy dwa latka i wchodzi powoli w wiek przedszkolny, możemy zauważyć, jak zaczyna się u niego pierwszy w życiu okres buntu. Malec chce być wówczas bardziej niezależny i często wpada w histerie, sam nie wiedząc, czego właściwie chce. W tym czasie jako rodzice zaczynamy oczekiwać o dziecka coraz więcej. Na przykład tego, żeby maluch nauczył się sprzątać po sobie zabawki. Każdy, kto ma dzieci wie, jakie potrafią one stworzyć bałagan. Nie jest jednak wcale takie proste zachęcenie malca do sprzątania po sobie. Są na szczęscie pewne sposoby ułatwiające uczenie dzieci porządku. W przypadku moich dzieci bardzo dobrze sprawdziły się skrzynki drewniane na zabawki na kółkach. Kiedy przychodził wieczór wymyślałam z dwójką moich pociech zabawę w pociąg. Jeździliśmy razem po mieszkaniu wspomnianymi skrzynkami i ładowaliśmy do nich wszystkie zabawki. Z czasem dzieci już nie potrzebowały mojej pomocy. Takie drewniane skrzynki deydykowane na dziecięce zabawki są zawsze bezpiecznie wykończone i mają bardzo atarkcyjne kolory, a czasami nawet kształty zwierząt. Skrzynki doskonale zastępują szafki i półki. Głównie z racji tego, że można jes swobodnie przemieszczać a wrzucanie do nich zabawek jest o wiele wygodniejsze, niż na przykład bieganie do szafek, w których trzeba jeszcze dodatkowo wszystko poukładać. Takie skrzynki drewniane można kupić w sklepach z meblami lub przez Internet.

Uczenie dzieci sprzątania po sobie wcale nie musi być dla rodzica męką. Wystarczy zakupić kolorowe skrzynki na kółkach i wymyślić taką zabawę, która będzie polegała na zbieraniu do nich zabawek. Dzieci połączą wtedy sprzątanie z przyjemnością i szybciej wyrobią sobie nawyk sprzątania po sobie. Skrzynki są więc wygodnym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem w kazdym dziecięcym pokoju.