Akcesoria do cyfrowych aparatów słuchowych

Co to właściwie znaczy mieć cyfrowy aparat słuchowy? Czy wszystko, co może teraz zrobić, to połączyć się ze smartfonem lub laptopem za pomocą jakiejś cyfrowej magii zwanej bluetooth, ale może zrobić o wiele więcej. Jeśli znamy szwajcarski scyzoryk, wiemy dokładnie, jakie możliwości oferuje cyfrowy aparat słuchowy.

Jak przydatne są aparaty słuchowe?

aparaty słuchowe LublinNa szczęście wizyta u audiologa lub przejrzenie podręcznika aparatu słuchowego powinno dać wszystkie potrzebne odpowiedzi. Każda z tych funkcji jest przydatna w inny sposób i dostosowana do preferencji różnych osób. Dlatego najlepszym sposobem na spersonalizowanie aparatów słuchowych jest wizyta u audiologa w celu konsultacji.Jeśli chodzi o aparaty słuchowe Lublin jest miejscem, gdzie możemy dokonać takiej konsultacji. Przyjrzyjmy się jednak głównym dostępnym dostosowaniom. Wszyscy widzieliśmy niebieskie znaki „pętli słyszenia” zwykle umieszczane wokół budynków, ale co one oznaczają? Wskazują one na obecność specjalnego systemu mikrofonowego przeznaczonego tylko dla użytkowników aparatów słuchowych. Jako pracownik służby zdrowia musimy być w stanie ocenić, czy pacjenci odczuwają jakieś obawy lub stres związane z diagnozą. Utrata słuchu lub radzenie sobie z niektórymi problemami słuchowymi są przyczyną stresu emocjonalnego, a audiolodzy muszą być w stanie zidentyfikować charakterystyczne objawy. Kiedy zidentyfikujemy te objawy jako audiolog, musimy być w stanie przeprowadzić je przez ścieżkę leczenia i udzielić im porady. Na przykład mogą naprawdę martwić się swoim stanem i zacząć intensywnie się stresować, gdy w rzeczywistości stan ten jest niewielkim stanem i jest łatwy do opanowania i nie ma stresu, którym należy się martwić na dłuższą metę. Ponadto, jako audiolog, powinniśmy być przygotowani na przekazanie tych pacjentów do odpowiednich urzędników opieki, jeśli potrzebują oni dodatkowej porady lub wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego w przypadku niepokoju lub stresu, z którym obecnie się borykają lub których doświadczają. Część porad udzielanych przez audiologów odbywa się między pacjentem a członkami jego rodziny i omawia sposoby poprawy komunikacji.

Inne aparaty słuchowe, takie jak kanałowe lub całkowicie kanałowe, są przeznaczone dla dorosłych i dostępne w różnych stylach. Jest przeznaczony dla osób, które już potrafią się komunikować i ostatecznie straciły zdolność słuchania. Generalnie dorośli kładą większy nacisk na wygląd aparatu niż jego funkcjonalność, ale nie oznacza to, że powinni wybierać tanie aparaty słuchowe.